Ne tik miesto, tačiau ir kaimelių gyventojai nori būti išmanūs ir namuose turėti greitą, puikiai veikiantį internetą. Tiesa, nedidelėje gyvenvietėje interneto paslaugas siūlo kur kas mažiau tiekėjų, tad suprantama, kad mažesnė konkurencija trukdo laimėti klientui pigesnes paslaugas. Visgi, surasti gana pigų ir tikrai greitą interneto paslaugą yra įmanoma. Svarbiausia – ieškoti. O kad paieškos būtų paprastesnės – internetasjums.lt skuba į pagalbą.

Jeigu planuojate pasirašyti terminuotą sutartį – tokiu atveju labai svarbu įvertinti kuo daugiau galimybių. Ne tik ieškant tinkamiausio tiekėjo, tačiau ir analizuojant jo siūlomus planus.

Greitis. Vienas tiekėjas dažniausiai siūlo net kelis skirtingus interneto planus, kurie pirmiausia skiriasi savo greičiu. Jeigu daugiabutis, kuriame gyvenate, yra prijungtas prie plačiajuosčio interneto tinklo, vidutiniškai duomenų siuntimo greitis sieks iki 19 Mb/s. Kur kas greitesnis ir sklandesnes galimybes užtikrina šviesolaidinis internetas. Tuomet sėkmingai pasiekiamas net kelių šimtų Mb/s greitis. Visgi, kaimeliuose žmonės dažniausiai gyvena nuosavuose namuose. O į nuosavą namą įsivesti šviesolaidinį internetą gali būti gana brangu, kadangi įrenginių sąnaudas dažniausiai turi padengti klientas.

Duomenys. Duomenų apribojimai šiuo metu taikomi labai retai ir tai dažniausiai mobiliajam ryšiui. Dažniausiai duomenų kiekis yra neribotas tiek mieste, tiek užmiestyje. Peržengus tam tikrą ribą, jeigu visgi ji yra nustatyta, dažniausiai internetas yra ribojamas ir asmuo negali juo naudotis iki kito mėnesio. Tokias detales sužinosite įsiskaitę į savo interneto tiekėjo paslaugų sąlygas.

Technologijos. Internetas vis giliau ir plačiau žengia į kaimelius, tad šiuo metu pagal poreikius galite pasirinkti beveik norimą interneto ryšį: plačiajuostį, 4G internetą, šviesolaidinį. Labai dažnai galimybės įvesti tam tikrą internetą į jūsų namus priklauso nuo jūsų adreso, taip pat, ar gyvenate daugiabutyje ar nuosavuose namuose.

Įranga. Tik kokybiška įranga gali užtikrinti, kad kokybiškas internetas pasieks jūsų namus. Šviesolaidiniam ir plačiajuosčiam internetui perduoti užtenka kabelio. Jeigu prie vieno interneto plano norite prijungti kelis prietaisus – reikalingas maršrutizatorius, kuris veikia Wi-Fi pagalba.

Kaina. Kaip ir ieškant interneto tiekėjo mieste, taip ir kaime, daugelis pirmiausia įvertina kainoraščius ir pagal tai renkasi jiems labiausiai priimtiną paslaugą. Labai kokybiškos paslaugos nebus labai pigios. Išskyrus tokiu atveju, kai pavyks pasinaudoti akcija. Taigi, skaičiuodami, kokią mėnesinę investiciją galite skirti internetui nepamiškite įvertinti tai, kad daugeliui atveju jis yra labai svarbus.

Kaimelių gyventojai, kaip ir miestų, gali rinktis ne tik iš tiekėjų pasiūlos, tačiau ir vertinti konkrečius planus, kurie gali kainuoti pigiau ir būti lėtesni arba bus brangesni, tačiau ir greitesni.

Užsisakyti internetą kaime galite per – myplan.lt